Polgármesteri köszöntő

Nagy tisztelettel köszöntöm Bucsu Község honlapján!

Engedjék meg, hogy egy pár szóban bemutassam a mi kis falunkat.

Bucsu község az osztrák határtól nem messze fekszik, Szombathelytől 10 km-re. Neve a magyar Bulcsú személynévből ered és valószínűleg Bulcsú horka nevét viseli. A település nevezetessége és egyben műemléke a Szent Mihály római katolikus templom, mely a falut kettészelő Arany-patak mentén fekszik.

1888. december 12-én nyitották meg az egykor a településtől délre fekvő Szombathely–Pinkafő helyiérdekű vasútvonalat. Később a sínpályákat megszüntették, a vasútvonal emlékét a volt vasútállomás felújított épülete őrzi. Szomszédságában római vízvezeték húzódik, mely a Kőszegi-hegységből szállította a vizet. A Közlekedési emlékhely felújításával együtt sor került a római kori vízvezeték feltárására, bemutatására. 2007-ben, a Schengeni egyezményhez való csatlakozással, a határátkelőhely jelentősége megszűnt.

Kérem, jöjjön el és győződjön meg személyesen településünk szépségéről.

Horváth Timea  
polgármester    

 

Copyright © 2011. H&Z